+48 668 616 169
Przemysł >> Maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Dobór systemu powłokowego do maszyn rolniczych 

Na wybór odpowiednich materiałów malarskich do konkretnego zastosowania wpływa wiele parametrów technicznych i ekonomicznych, których znaczenie może nie być takie samo w każdej sytuacji. Konieczne jest uwzględnienie korozyjności środowiska, wymaganej żywotności obrabianej powierzchni, możliwości konserwacji i renowacji, wymagań estetycznych, przepisów higienicznych i ekologicznych, przydatności sprzętu do aplikacji i oczywiście podsumowanie właściwości decydujących o danym materiale powłokowym, takich jak szybkość schnięcia, czas urabialności, zakres odcieni, możliwości aplikacji itp.

Przykłady zalecanych systemów malowania maszyn rolniczych do pobrania tutaj.


zemedelec_01
zemedelec_02

Nakładanie materiałów malarskich

Oprócz różnych metod natryskiwania (zwykłym powietrzem, z domieszką powietrza, wysokim ciśnieniem) jest to malowanie pędzlem lub wałkiem. Praktyka pokazuje, że do nakładania pierwszej warstwy (bazowe farby antykorozyjne i farby jednowarstwowe) najlepszą metodą jest nakładanie pędzlem lub natrysk hydrodynamiczny. Aby grubość powłoki była jak najbardziej jednorodna, zaleca się, w miarę możliwości, nakładanie powłoki krzyżowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na krawędzie, narożniki i trudno dostępne miejsca. Przed nałożeniem maszynowym zaleca się ręczne pokrycie tych obszarów w celu uzyskania wymaganej grubości warstwy.

Dla wybranej technologii aplikacji lepkość dostarczanej farby jest zwykle regulowana za pomocą zalecanych rozcieńczalników.